Noclegi FALSZTYN ⛰️
„Domki Zielone Skałki”

Domki Falsztyn Noclegi. Domki do wynajęcia w Falsztynie

Wygodne, klimatyczne i przytulne domki na wakacje nad jeziorem, ale i w górach, doskonałe do wynajęcia jako domki na Sylwestra w górach i Święta Bożego Narodzenia w górskim klimacie.

Całoroczne domki w górach. – W Pieniny, ZAPRASZAMY…(ツ) — PYTAJ

 • ?
 • ?
 • ?
 • ?
 • ?
Ocena śr.: ⭐⭐⭐⭐⭐
5.00 / 5 na podstawie 6 głosów

domki-falsztyn.pl

Witamy, dziś jest: 12-11-2019

Zarezerwuj już TERAZ !

  
  573 00 90 40

Co robić…(?) — To może Was zainteresować !

1. Niedzica zamek

Atrakcje położone najbliżej bo zaledwie ˜ 4 km od naszych domków. Można wybrać się tam ścieżką rowerową /20 min./, lub także pieszo co zajmie nam około 1 godziny. Zwiedzimy tu piękny zamek, powozownię, zaliczymy też spacer po tamie z fenomenalnymi punktami widokowymi. Możemy poleżeć na piaszczystej plaży, popływać w jeziorze, wypożyczyć łódki lub rowery wodne.

 Przystań statków Jezioro Czorsztyńskie Organizowane są rejsy statkiem po Jeziorze Czorsztyńskim, pływają też statki do Czorsztynu na zamek, można przeprawić się nawet z rowerem. Niedzica oferuje także zwiedzanie Parku miniatur oraz dla najmłodszych park rozrywki Zadyma (park linowy, park dmuchany, kino 3 d itp.)

 Film, atrakcje rejonu Jeziora Czorsztyńskiego

2. Spływ Dunajcem

 Spływ, przełom Dunajca Najlepiej jest wyruszyć ze Sromowców Niżnych (jeżdżą tam także busiki) i w trakcie wyprawy dopływamy do kolejnej atrakcji – Szczawnica. Rejs trwa 1,5 – 2 h, widoki są malownicze, górale dowcipni... Krótko mówiąc DOBRA ZABAWA!

3. Szczawnica

Urokliwe miasto, które możemy zwiedzić przy okazji spływu Dunajcem. Po tym jak flisacy wysadzą nas na brzeg mamy dowolną ilość czasu wolnego, a powrót na parking w Sromowcach Niżnych zapewniają nam busy (już w cenie biletu za spływ).

Tutaj poza zwiedzaniem uzdrowiska możemy zaliczyć:

 • wyciąg widokowy na Palenicę
 • pijalnię wód – Dom nad Zdrojami
 • ciuchcia lub bryczka zawiezie nas do wodospadu Zaskalnik gdzie zrobimy fenomenalne fotki

4. Wąwóz Homole

Nieopodal Szczawnicy znajduje się ta atrakcja. Polecam szczególnie dla mniej wytrawnych podróżników lub dla rodzin z dziećmi. Spacerujemy urokliwą doliną wzdłuż strumyka. Droga nie jest zbyt wymagająca, dla dzieci atrakcja jest woda i mnóstwo kamieni, po których pokonują szlak.

5. Trzy Korony

 Szczyt w Pieninach - Trzy Korony Będąc w Falsztynie grzechem byłoby nie zdobyć tego szczytu. 982 m to dość wysoko, ale nawet osoby które na co dzień nie są zbyt aktywne poradzą sobie spokojnie. Widoki z góry zapieraja dech w piersiach. Można wybrać różne szlaki, aby dotrzeć na szczyt, my polecamy start ze Sromowców Niżnych. Będąc już na samej górze można podjąć kolejne wyzwanie…. Sokolnica.

6. Sokolnica

Jeżeli nie zdecydujemy się zaatakować tej góry wracając ze szczytu Trzech Koron, możecie wybrać inny szlak. My zaczęliśmy w Krościenku, podejście zajęło nam 1,5 h, droga była bardzo przyjemna, ale odrobinę męcząca. Jednak widoki wynagradzają wszystkie trudy, przy dobrej pogodzie widok jest nawet bardziej spektakularny niż z Trzech Koron.

7. Gorący Potok

Po takich górskich wycieczkach koniecznie potrzeba zregenerować swoje ciało. W okolicy mamy do wyboru kilka kompleksów basenowych:

 • Bania – Białka Tatrzańska,
 • Bukovina Resort - Bukowina Tatrzańska,
 • Termy Chochołowskie - obok Doliny Chochołowskiej

Wszystkie fajne, ale my najbardziej lubimy Gorący Potok w Szaflarach ( są jeszcze inne drugie termy w Szaflarach). Woda gorąca bogata w siarkę, całość pod gołym niebem. Jest zarówno strefa dla dzieci jak i dla dorosłych. Bardziej wymagający goście mają też do dyspozycji strefę saun i masaży borowinowych, jest boisko do gry w piłkę wodną, do gry w siatkówkę, park linowy, restauracje itd. Można tu przyjechać i spędzić cały dzień.

8. Wdżar

 Góra Wdżar zimą stoki narciarskie Po drugiej stronie jeziora czorsztyńskiego mamy do zdobycia górę Wdżar. Możemy wejść pieszo wyznaczonym szlakiem lub wjechać kolejką krzesełkową. Panorama jaka rozciąga się ze szczytu na jezioro i pasmo wysokich gór w tle na długo pozostaje w pamieci. Przy okazji mamy tu jeszcze atrakcję w postaci toru saneczkowego, taki zjazd na pewno sprawi dużą frajdę nie tylko najmłodszym. Zimą, to kolejna atrakcja, stok narciarski w postaci kilku tras o różnej trudnośći z wyciągiem krzesełkowym.

9. Rezerwat Biała Woda

Wyruszamy na spacer z Jaworek nieopodal Szczawnicy. Malownicze obrazki towarzyszą nam przez cały czas, niewymagająca trasa, umożliwia zrobienie nam fajnych zdjęć z wodospadami w tle.

10. Czerwony Klasztor ( Słowacja )

Warte zobaczenia miejsce. Na Słowację, z Falsztyna jako bazy wypadowej, mamy zaledwie 12 km. Gdy obejrzymy już sobie Czerwony Klasztor warto wybrać się na spacer wzdłuż Dunajca. Specjalnie zbudowana szeroka droga asfaltowa prowadzi do samej Szczawnicy. Jest kręta i jadąc rowerem lub idąc, raz jesteśmy w Polsce, a za chwilę po stronie Słowackiej. Można wypożyczyć rower lub trasę wyprawy pokonać pieszo.

– To dla Was, taki nasz Top 10 — Must to SEE !!!

Poleć tę zakładkę

 Mapa, żeby trafić…(ツ)